W dniu ślubu każda Panna Młoda chce wyglądać idealnie. Wszystko musi doskonale ze sobą współgrać. Bardzo ważnym elementem wizerunku jest makijaż ślubny, który powinien spełniać kilka zadać – musi świetnie wyglądać na zdjęciach w dziennym oraz sztucznym świetle oraz przetrwać całonocną huczną zabawę w nienagannym stanie.

Jest wiele rzeczy, którymi powinien charakteryzować się makijaż ślubny, ale najważniejsze do trafić do odpowiedniego wizażysty. Profesjonalna makijażystka ślubna np. z Bydgoszczy sprawi, że to my będziemy wyglądać pięknie, a nie tylko otrzymamy mnóstwo komplementów związanych z ładnym makijażem. Jeśli wybierzemy odpowiednią osobę, nie będziemy musiały się martwić, że w pewnym momencie makijaż nam spłynie i będziemy nie tylko czuły się kiepsko, ale wyglądały na materiale zdjęciowym lub  filmie z wesela.

Stylizacja ślubna - stylistka Bydgoszcz.

Stylizacja ślubna – stylistka Bydgoszcz.

Wybrana przez nas makijażystka powinna pracować na profesjonalnych kosmetykach, które są długotrwałe i wodoodporne lub chociaż wodooporne, na wypadek łez. Bowiem makijaż ślubny jest narażony na rozmazanie w każdym momencie uroczystości. W trakcie ceremonii zaślubin łatwo o wzruszenie, a wtedy możemy się popłakać i rozmazać. Po uroczystości odbywa się składanie życzeń, a wtedy wszyscy chcą ucałować szczęśliwą Parę Młodą, wówczas łatwo zetrzeć słabo utrwalony podkład. Następna w kolejności czeka nas huczna zabawa do samego rana. Dlatego makijaż ślubny musi być długotrwały, aby przetrwał kilka lub nawet kilkanaście godzin gwarantując nam dobry wygląd.

Stylizacja Panny Młodej - wizażystka Bydgoszcz.

Stylizacja Panny Młodej – wizażystka Bydgoszcz.

Jednak  trwałość to nie jedyna ważna cecha idealnego makijażu ślubnego. Musi on być również dopasowany do charakteru, upodobań, karnacji przyszłej Panny Młodej, a także powinien komponować się z innymi elementami stylizacji, czyli suknią i fryzurą. Z tego powodu najlepiej wybierać makijażystki, oferujące coś więcej niż wykonanie makijażu. Profesjonalna wizażystka pomoże również w doborze innych elementów stylizacji ślubnej, pracując nad całym spójnym wizerunkiem kobiety.

Doświadczona wizażystka pracująca z pasją i zaangażowaniem np. w Bydgoszczy będzie posiłkowała się odcieniami z bazy kolorów odpowiednich dla naszego typu urody, przeprowadzając wstępną analizę kolorystyczną.  Dzięki temu, mamy gwarancję, że wybrane przez nią odcienie szminki, cieni do powiek oraz ton podkładu są poprawne. Barwa nam się musi podobać, ale jeszcze lepszy efekt uzyskamy, gdy jej odcień będzie doskonale komponował się z naszą urodą. Odpowiednio dobrany odcień koloru (ciepły lub chłodny) jeszcze lepiej podkreśli nasze piękno. Pamiętajmy, że niepasujące do nas barwy mogą nawet w profesjonalnym makijażu uwydatnić nasze niedoskonałości.

Dopracowana stylizacja Panny Młodej - stylistka ślubna.

Dopracowana stylizacja Panny Młodej – stylistka ślubna.

Makijaż ślubny to bardzo ważna sprawa dla każdej kobiety. Dlatego warto o nim pomyśleć wcześniej i wybrać doskonałego fachowca, który świadomie będzie umiał podkreślić nasze piękno. Najlepiej przetestować kilka wariantów korzystając z próbnych makijaży ślubnych sprawdzając, który najbardziej przypadnie nam do gustu.